Go Back
–+ servings
Nog geen beoordelingen

Vegetarische lasagne soep met artisjok en mozzarella

Een vegetarische lasagne soep met courgette, artisjok en tomaat, afgewerkt met ricotta, mozzarella en verse basilicum. Klaar in 15 minuten, in één pot.
Servings 2 personen
Prep Time 5 minutes
Cook Time 10 minutes
Total Time 15 minutes

Ingredients

  • 1 el olijfolie
  • 1 ui
  • 1 teentje knoflook
  • 1 courgette
  • 1 el balsamicoazijn
  • 1 pak tomatenblokjes met basilicum ongeveer 400 g
  • 300 ml groentebouillon
  • 2 tl Italiaanse kruiden
  • 80 g artisjokharten
  • 3 verse lasagnebladen
  • 10 g verse basilicum
  • 50 g geraspte mozzarella
  • 100 g ricotta
  • peper en zout

Instructions

  • Maak de bouillon klaar. Snipper de ui, pers of snij de knoflook fijn en snij de courgette in blokjes.
  • Verhit de olijfolie in een soeppot op middelhoog vuur. Bak de ui, knoflook en courgette 3 tot 4 minuten. Blus af met de balsamicoazijn.
  • Snij intussen de lasagnebladen in repen van ongeveer 3 cm en hak de artisjokharten grof.
  • Voeg de tomatenblokjes, bouillon, Italiaanse kruiden en artisjok toe en roer goed. Doe de stukken lasagneblad erbij en laat 4 tot 5 minuten zachtjes koken met het deksel op de pot.
  • Breng op smaak met peper en zout. Hak de basilicum fijn en roer de helft door de soep.
  • Schep de soep in kommen en strooi de mozzarella erover. Werk af met een lepel ricotta en de rest van de basilicum.

Notes

Gedroogde lasagnebladen werken ook: breek ze in stukken, kook ze wat langer en doe er een scheutje extra bouillon bij. Bewaren: 2 dagen in de koelkast, giet er bij het opwarmen wat water of bouillon bij. 
Gerecht: Hoofdgerechten, Lunch
Cuisine: Italiaanse keuken
Dieet: Vegetarisch
Moeilijkheidsgraad: Gemiddeld